Borůvkobraní 2019

13.07.2019

Termín a místo: 13. 7. - 14. 7. 2019, Borovany

Popis: Borůvkobraní - Borovany u Českých Budějovic 13. a 14. 7. 2019 XV. ročník gastronomicko-kulturního festivalu

Bývalý klášter s nádvořím a přilehlými zahradami se oblékne do "modrého" a určitě ani vy neodoláte nejrůznějším borůvkovým dobrotám.

Pro velké je tradičně na neděli (nedělní poledne) připravena soutěž v pojídání borůvkových knedlíků v areálu školy O krále borůvkových knedlíků.

V ukázkové Borůvkové zahradě s 8 záhony s různými odrůdami zahradních borůvek vám poradí borůvkový zahradník s jejich pěstováním, a budete mít možnost si sazenice také zakoupit. Tato zahrada je přístupná veřejnosti nejen při Borůvkobraní (od května do konce září).

Doprovodné akce letošního ročníku:

- cyklistický okruh "Na kole okolo Bor(ůvk)ovan" vyznačený v okolí Borovan (26 km) s razítkovou soutěží a borůvkovou odměnou - mapka zdarma v infocentru

- Borůvkové menu v místních restauracích Alf, Hofhanzl, Valeš, Bistro Panter, restaurace Sýmalka, Borovanský mlýn a Kavárna zámek

- sleva 10% ze vstupného při prohlídkách kláštera, v Parku exotických zvířat ve Dvorci a na výstavě Půda plná pohádek na Borovanském mlýně (se vstupenkou z Borůvkobraní)

- se vstupenkou z Borůvkobraní získáte 50% slevu na vstupné na přírodní koupaliště Lazna nedaleko areálu kláštera s nádherným výhledem do Šumavského podhůří

Vstupné na celý víkend (náramek): základní 150 Kč, zlevněné 80 Kč (děti 6 - 15 let, osoby se ZTP a senioři nad 70 let), rodinné 300 Kč (2 dospělí a max. 3děti), děti do 6 let zdarma.

!!!DO AREÁLU NENÍ UMOŽNĚN VSTUP SE PSY A S KOLY

https://www.boruvkobrani.cz/