Borůvkobraní 2020/2021

29.06.2020

Termín a místo:  16. ročník Borůvkobraní v roce 2020 byl přesunut na 10. 7. - 11. 7. 2021, Borovany

Popis: Borůvkobraní - Borovany u Českých Budějovic 10. a 11. 7. 2021 XVI. ročník gastronomicko-kulturního festivalu

Bývalý klášter s nádvořím a přilehlými zahradami se oblékne do "modrého" a určitě ani vy neodoláte nejrůznějším borůvkovým dobrotám.

Pro velké je tradičně na neděli (nedělní poledne) připravena soutěž v pojídání borůvkových knedlíků v areálu školy O krále borůvkových knedlíků.

V ukázkové Borůvkové zahradě s 8 záhony s různými odrůdami zahradních borůvek vám poradí borůvkový zahradník s jejich pěstováním, a budete mít možnost si sazenice také zakoupit. Tato zahrada je přístupná veřejnosti nejen při Borůvkobraní (od května do konce září).

Doprovodné akce:

- cyklistický okruh "Na kole okolo Bor(ůvk)ovan" vyznačený v okolí Borovan (26 km) s razítkovou soutěží a borůvkovou odměnou - mapka zdarma v infocentru

- Borůvkové menu v místních restauracích Alf, Hofhanzl, Valeš, Bistro Panter, restaurace Sýmalka, Borovanský mlýn a Kavárna zámek

- sleva 10% ze vstupného při prohlídkách kláštera, v Parku exotických zvířat ve Dvorci a na výstavě Půda plná pohádek na Borovanském mlýně (se vstupenkou z Borůvkobraní)

- se vstupenkou z Borůvkobraní získáte 50% slevu na vstupné na přírodní koupaliště Lazna nedaleko areálu kláštera s nádherným výhledem do Šumavského podhůří

Vstupné na celý víkend (náramek): základní 150 Kč, zlevněné 80 Kč (děti 6 - 15 let, osoby se ZTP a senioři nad 70 let), rodinné 300 Kč (2 dospělí a max. 3děti), děti do 6 let zdarma.

!!!DO AREÁLU NENÍ UMOŽNĚN VSTUP SE PSY A S KOLY

https://www.boruvkobrani.cz/


Kudyznudy.cz - tipy na výlet